Uzupełneinia stałe

 

Uzupelnienia stałe:

 1. - korony i mosty
 2. - pelnoceramiczne wkłady - nakłady inlay - onlay
 3. - licówki

  Korony i mosty

  Korony i mosty zaliczane są do najpopularniejszych i najczęsciej stosowanych uzupełnień protetycznych. Korona jest stosowana przy dużym zniszczeniu pojedyńczego zęba, mosty natomiast przy braku kilku zębow.
  Wyrożniamy korony i mosty metalowe, na złocie, licowane kompozytem lub porcelana.
  Korony i mosty charakteryzuje bardzo duża wytrzymałość, mała ścieralność oraz doskonała estetyka - wyglądają bowiem bardzo naturalnie, a ich kolor współgra i harmonizuje z uzębieniem pacjentów.
  www.vita.zahnfabrik.com

  Pelnoceramiczne wkłady - nakłady inlay - onlay
  Uzupełnienia inlay - onlay stanowią alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Powstają z kompozytu, złota lub porcelany. Pelnoceramiczne wkłady to rozwiązanie najbardziej nowoczesne.
  Wkłady i nakłady inlay - onlay  używane są przy wypełnianiu dużych ubytków w zębach, w szczególności w zębach bocznych, pod które preparuje się całą powierzchnie żujaca zęba.
  Inlay - onlay są trwałe, wytrzymałe i estetyczne. Ząb wygląda bardzo naturalnie dzięki dokładnej rekonstrukcji jego anatomicznego kształtu.

  Licówki
  Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne stosowane w celu skorygowania koloru lub ksztaltu zęba. Likwidują wszelkie niedoskonalości estetyczne zębów.

 

 

* * *

Copyright © Prodent Poznań 2013